• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompilowanie paru plików do jednego pliku w pythonie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
126 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia w Python przez wojtas29321932942 Początkujący (380 p.)
edycja 12 kwietnia przez wojtas29321932942
Jak w pythonie skompilować plik exe tak żeby dodać do niego pliki i był tylko 1 plik exe a wszelkie zdjęcia , filmy , foldery będą skompilowane razem z exe?

Próbowałem zrobić to z auto_py_to_exe ale był błąd.
komentarz 13 kwietnia przez Pendolinooo Nowicjusz (100 p.)
Po co ci jeden plik w pythonie? Do exe to lepszy jest c++ tak myślę.
komentarz 13 kwietnia przez VBService Ekspert (253,420 p.)
edycja 13 kwietnia przez VBService

Po co ci jeden plik w pythonie?

choćby po to, że łatwiej jest upload-ować i download-ować jeden plik.

Do exe to lepszy jest c++

nie tylko c++ oferuje pliki wykonywalne exe, AFAIK m. in. taką możliwość posiadają też np. C# (ogólnie wszystkie języki obsługiwane przez .NET), Java, nawet PHP, który może służyć także jako język skryptowy do operacji w systemie (podobnie jak DOS w cmd) choć jest to marginalne jego użycie bo nie do tego został "stworzony" lub jako samodzielna aplikacja np.:

http://www.zzee.com/phpexe/

ZZEE PHPExe compiles PHP, HTML, Javascript, Flash and other web files into Windows GUI exes. You can rapidly develop Windows GUI applications by employing the familiar PHP web paradigm. You can use the same code for online and Windows applications with little or no modification. It is a Commercial product.

PHPDesktop

https://github.com/cztomczak/phpdesktop

PHP Desktop is an open source project founded by Czarek Tomczak in 2012 to provide a way for developing native desktop applications using web technologies such as PHP, HTML5, JavaScript & SQLite. This project is more than just a PHP to EXE compiler, it embeds a web-browser (Internet Explorer or Chrome embedded), a Mongoose web-server and a PHP interpreter. The development workflow you are used to remains the same, the step of turning an existing website into a desktop application is basically a matter of copying it to "www/" directory. Using SQLite database is optional, you could embed mysql/postgresql database in application's installer.

komentarz 13 kwietnia przez VBService Ekspert (253,420 p.)

@wojtas29321932942, 

Próbowałem zrobić to z auto_py_to_exe ale był błąd.

możesz podać treść błędu.

 

komentarz 13 kwietnia przez wojtas29321932942 Początkujący (380 p.)
No nawet jak mam już spakowany to w mojej aplikacji tkinter widzę ikona.ico is not definied a kiedyś korzystałem z programu który właśnie miał wszystkie animacje itd spakowane w sobie
komentarz 18 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

@wojtas29321932942, korzystając z różnych rozwiązań, najlepiej u mnie sprawdził się PyInstaller. Niektórzy też polecają nuitka.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia przez Wiciorny Ekspert (270,370 p.)

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale nie możesz tego zrobić z pomocą  PyInstaller ?  PyInstaller automatycznie dołącza wszystkie wymagane pliki do pliku wykonywalnego, tworząc samowystarczalną apke.

Np. mając wszystkie pliki w jednym folderze 

pyinstaller --onefile twoj_program.py

Powyższa komenda spowoduje utworzenie pliku wykonywalnego `program.exe` w folderze `którym wzkazałeś`, który zawierać będzie całą twoją aplikację (wraz z dodatkowymi plikami jeśli trzeba) w jednym pliku.

Z drugiej strony jeśli masz 2 exe i chcesz tylko 1 exe, użyj "wrappera", który będzie uruchamiał poszczególne pliki exe w odpowiedniej kolejności.

import subprocess

# Lista plików
pliki_exe = ['plik1.exe', 'plik2.exe', 'plik3.exe']


def uruchom_exe(plik):
    subprocess.Popen(plik, shell=True)

# wszsytkie pliki tu uruchomisz z jednego pliku
for plik in pliki_exe:
    uruchom_exe(plik)

Teraz możesz to połączyć z tym  co pisałem i skompilować ten plik Pythona wraz z plikami exe za pomocą PyInstallera, do jednego pliku plik exe. 

pyinstaller --onefile twoj_wrapper_plik.py


Teraz mozesz to połączyć z ZDJĘCIAMI ETC, tworzysz 1 plik z folderu ... gdzie masz plik exe i zdjęcia, pliki tekstowe etc. 
Tworzysz z tego 1 plik, potem dołączasz go do wrapper- i łączysz z innymi plikami exe, a nastepnie łączysz w onefile i masz powiązane pliki wszystkie. 

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 556 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w C i C++ przez student33 Początkujący (250 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 31 marca w C# przez ross Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,036 wizyt

92,592 zapytań

141,441 odpowiedzi

319,705 komentarzy

61,978 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...