• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

windows for .bat

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia w Inne języki przez sensor Użytkownik (680 p.)
edycja 15 kwietnia przez sensor

Witajcie pomoże ktoś mi opisać to w języku polskim w normalnym nazewnictwie, albo jakaś stronka w j. polskim

for {%% | %}<variable> in (<set>) do <command> [<commandlineoptions>]
(*.doc)
(*.doc *.txt *.me)
(jan*.doc jan*.rpt feb*.doc feb*.rpt)
(ar??1991.* ap??1991.*)

 

(ar??1991.* ap??1991.*)  jakiś przykład? do czego to się odnosi, do jakich danych, do wszystkich?? *

czyli mogę wykonać skrypt, który wykona wszystko na przykład ECHO tam gdzie chce tak? nawet w innych .bat? 

 

edycja

coś mam będzie postęp, bo widzę że to nikt nie pmoże, ale będę uaktualniał jakby ktooś na przyszłość

FOR /L %%A IN (1,1,200) DO (
  ECHO %%A
)
PAUSE

 

1
komentarz 15 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
A uwaga na boku... na pewno chcesz się uczyć batcha w 2024? ;) Nie chociaż powershell?
komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)
edycja 15 kwietnia przez sensor
szczerze to czasami mam myśli żeby od zera pojechać na grupo z męczarnią psycho, dos, bios i męczyć od zera, wszystko ręcznie, muszę znać ścieszkę danych wejścia i wyjścia dokładnie przez jakie pliki przechodzi gdzie jest dzielona, na jakie pliki, kierowana, żebym miał kontrole nad tymi danymi na jak najwcześniejszym etapie, najlepiej pierwszy plik w systemie który jest odpowiedzialny za jakąkolwiek procedurę zwiazaną z sygnałem wejściowym, jaki to plik? gdzie on jest i co robi?
komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)

@adrian17, dzięki pomogłeś widzisz czasami na forum prompt i już masz co szukasz

win32k.sys. ale to nie .bat u będzie rozkminka

komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)

@adrian17, binarka, no nareszcie coś konkretnego, mam plik win32k.sys

teraz chciałbym wiedzieć czy to na pewno tylko ten plik więc muszę wiedzieć co kombinuje się w tym pliku? i muszę być pewny czy to tylko ten plik, więc rozumiesz, nie wystarcza małe info

2
komentarz 15 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
...co.
komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)
edycja 15 kwietnia przez sensor
BRUSHOBJ_hGetColorTransform 

wink

!This program cannot be run in DOS mode.

 

komentarz 15 kwietnia przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)

Rozszerzeń .bat się już nie używa, powinno się stosować .cmd

komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)
edycja 15 kwietnia przez sensor

dobra znalazłem jest postęp

FOR /L %%A IN (1,1,200) DO (
  ECHO %%A
)
PAUSE

teraz gdzie co jak podstawiać i będzie dobrze hehe, masakra, nikogo nie ma na tym forum od tego? tylko sami wymądrzalcy ale żaden nic konkretnego nie napisze, kody panowie kody, programiści please

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)

Stąd to wziąłeś? Stąd? https://learn.microsoft.com/en-us/windows-server/administration/windows-commands/for

Na dole w sekcji "Examples" masz przykłady.

(ar??1991.* ap??1991.*)  jakiś przykład?

To właśnie jest przykład. To są pliki pasujące do tych wzorców, np ar551991.zip .

czyli mogę wykonać skrypt, który wykona wszystko na przykład ECHO tam gdzie chce tak? nawet w innych .bat? 

Nie wiem co masz na myśli przez "w innych .bat". Taka pętla o którą pytasz to tylko "wykonaj jakąś komendę na każdej ścieżce pliku pasującej do wzorca".

komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)
edycja 15 kwietnia przez sensor
BRUSHOBJ_hGetColorTransform  

ok

!This program cannot be run in DOS mode.

 

komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)

@adrian17, wykonaj jakąś komendę na każdej ścieżce pliku pasującej do wzorca?

 proszę czy mógłbyś przetłumaczyć?

komentarz 15 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)

Jeszcze raz, przykład ze strony:

To display the contents of all the files in the current directory that have the extension .doc or .txt by using the replaceable variable %f, type:

for %f in (*.doc *.txt) do type %f

Wypisuje zawartość pliku każdego pliku .doc lub .txt w folderze.

+1 głos
odpowiedź 15 kwietnia przez VBService Ekspert (253,420 p.)
edycja 15 kwietnia przez VBService

Sprawdź:

An A-Z Index of Windows CMD commands.

 

A    
  ADDUSERS Add or list users to/from a CSV file

...

B    
  BCDBOOT Create or repair a system partition
  BCDEDIT Manage Boot Configuration Data

 ...

X    
  XCOPY Copy files and folders
  :: Comment / Remark •

 

DOS - Script Snippets

Floating Point Arithmetic Working around the limitations of the command processor.
SET /A Basic Integer Arithmetic.
Large Integers Working around the limitations of the command processor.
Percent Basic Percent arithmetic.
Ansi to Unicode Ansi to Unicode.
Command Grouping Grouping Commands in blocks using Parentesis.
Multiple Commands in Single Line How to enter multiple commands into a single line.
Conditional Execution Conditional Execution Based on Result of Previous Command.
File Line Count Use FIND command to count file lines, store line count into a variable.
Does String1 begin with String2? Check if one string starts with another.
Drive Types List all drives connected and corresponding types, i.e. Fixed, CD-ROM, Removable.
Echo a Blank Line How to use ECHO to output a blank line.
Escape Characters Escaping special characters in DOS batch when delayed variable expansion is enabled or disabled.
Exit Exit on key pressed.
Exit Exit on key pressed with customized message.
Exit Delayed Delayed exit without user interaction.
File Size in Bytes Use FOR command to determine the file size in bytes.
Initializing a batch Commands that are typically executed at the beginning of a batch script.
Open the Registry Editor at a given Key Opening the Registry Editor at a defined Key.
RunAs Administrator Force a batch to run as different user via RunAs command.
Multiple Lines for Single Command How to continue a command in the next line.
Unicode to Ansi Convert a file to Ansi.
Date Time for Unique String Create a unique string using current date and time.
Version History Add a version history, track date, author and description of each change.
Window Color Change the Window Color.
Window Size Change the Window Size.
Window Title Change the Window Title.
Check File for Zero Bytes Use FOR command to show or delete empty files.


DOS - String Operations

:lTrim strips white spaces (or other characters) from the beginning of a string
:rTrim strips white spaces (or other characters) from the end of a string
:StartsWith Tests if a text starts with a given string
:strLen returns the length of a string
:toCamelCase converts a string to camel case
:toLower converts uppercase character to lowercase
:toUpper converts lowercase character to uppercase
:Trim strip white spaces (or other characters) from the beginning and end of a string
:trimSpaces trims spaces around string variable
:trimSpaces2 trims spaces around string and assigns result to variable
:Unique returns a unique string based on a date-time-stamp, YYYYMMDDhhmmsscc
Align Right Align text to the right i.e. to improve readability of number columns.
Left String Extract characters from the beginning of a string.
Map and Lookup Use Key-Value pair list to lookup and translate values.
Mid String Extract a Substring by Position.
Remove Remove a substring using string substitution.
Remove both Ends Remove the first and the last character of a string.
Remove Spaces Remove all spaces in a string via substitution.
Replace Replace a substring using string substitution.
Right String Extract characters from the end of a string.
Split String Split a String, Extract Substrings by Delimiters.
String Concatenation Add one string to another string.
Trim Left Trim spaces from the beginning of a string via "FOR" command.
Trim Quotes Remove surrounding quotes via FOR command.
Trim Right Trim spaces from the end of a string via "FOR" command.
Trim Right Trim spaces from the end of a string via substitution.
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia przez Infos Użytkownik (650 p.)
Wyjaśniam ostatnie pytanie tak posłuchaj echo wypisuje text który dasz echo. Lub .echo daje pustą linie ale enter też call otwiera inny plik wsadowy i możesz otworzyć if potrzebuje argumentów proste co nie jeżeli trudne obejrzyj na YouTube coś takiego sam się z YouTube uczyłem i napewno ci to pomoże ale dam ci listę komend echo [off/on] – Odpowiada za wyświetlanie komend w wierszu poleceń, chcp [strona kodowa] – Ustawia stronę kodową w pliku wsadowym, echo [tekst] – Wyświetla tekst , echo. – Wyświetla pustą linię, title – Tytuł okna wiersza poleceń, cls – Wyczyszczenie wiersza poleceń, set [argumenty] – Ustawia zmienną (np. %zmienna1% na Tekst), if [argumenty] – Dokonuje warunkowego przetwarzania w wierszu poleceń, start [ścieżka docelowa pliku] – Uruchamia program zewnętrzny, pause – Zatrzymuje np zamknięcie programu napisem: Aby kontynuować, naciśnij(…) goto [argumenty] – Odsyła do oznaczonej nazwą części pliku wsadowego, >nul – Ukrywa informację zwrotną od danego polecenia, type [argumenty] – Wyświetla zawartość dokumentu, del – Usuwa pliki, xdel – Usuwa foldery i pliki, copy – Kopiuje pliki, xcopy – Kopiuje foldery i pliki , dir – Wyświetla listę plików i katalogówą wskazanego folderu/dysku, md – Tworzy katalog, mkdir – Tworzy katalog , ping – Odpytuje określonego hosta, czy posiadam z nim połączenie call – Wywołuje jeden plik wsadowy w drugim, exit – Zakończenie działania pliku wsadowego. Oczywiście to nie śą wystkie komendy ale coś takiego na razie ci wystarczy i zapomiałem dać color : wybierz kolor tła od a do chyba f i liczbę na color liter od 1 do nie wiem chyba 5 jak mówiłem na YouTube znajdziesz to wszytko wytłumaczone plus wpisz wszystkie komendy w notatniku i w google ,bądź chrome ci wszystko wypisze
komentarz 15 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)
a zżerają sprzęt te systemy to aż głowa boli, zwłaszcza windows, nie wiem jak reszta,

ale usb po 3 latach z 16gb ma już tylko 15, 1 gb śmieci, trzeba robić full reset i nie wiadomo ile miejsca jeszcze uda się odzyskać z tych śmieci ,a ile pójcie w rdze
komentarz 15 kwietnia przez VBService Ekspert (253,420 p.)

Pomyśl też o programach typu portable, nie trzeba ich instalować w systemie żeby z nich skorzystać, co m. in. nam daje, że rejestr systemowy (windows) nie jest tak zaśmiecony. Sam używam pond 80~85% programów na Moim kompie jako portable i nie mam problemów z komputerem (systemem) już od kilku lat. wink

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 314 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2020 w Egzaminy zawodowe przez JerzyJ Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 463 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2018 w Inne języki przez arciol Nowicjusz (150 p.)

92,592 zapytań

141,441 odpowiedzi

319,702 komentarzy

61,975 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...