• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchamianie aplikqcji z Windowsa na Androidzie: Wine, Winlator, Box64Droid

Object Storage Arubacloud
0 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia w Systemy operacyjne, programy przez strzelba_mk Nowicjusz (170 p.)
edycja 17 kwietnia przez strzelba_mk
Witam, chciałbym uruchamiać aplikacje z różnych systemów na Androidzie, na razie tylko Windowsa. Niestety, korzystając z Winlatora, mam problem, ponieważ robię wszystko zgodnie z poradnikiem na YouTube, a mimo to nie działa. Komendy w Box64Droid są inne i po prostu tego nie rozumiem, a Wine nie mogę znaleźć dla mojej wersji Androida. Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś inny, lepszy program do uruchamiania aplikacji z Windowsa na Androidzie? Będę wdzięczny również za polecenie jakiegoś programu do emulowania różnorakich systemów na Androidzie. Jeśli ktoś zna jakieś porównanie benchmarków tych programów w internecie, jakieś wykresy, co będzie najwydajniejsze, to również proszę o podesłanie. Czy ktoś byłby chętny pomóc? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pacjent t0 Samsung Galaxy S24 Ultra.
komentarz 17 kwietnia przez Panelinio Gaduła (4,630 p.)
Z tego co ludzie piszą - na Twoim telefonie możesz zainstalować Winlatora, ale nie będzie on normalnie działał.
Jeśli potrzebujesz wiedzieć która maszyna wirtualna na Androida jest godna polecenia to zerknij na opinie w Sklepie Play/poszukaj opinii w necie.

Tak też na chłopski rozum nie lepiej korzystać z aplikacji PC-towych na komputerach właśnie? Z resztą też niektóre (może i większość) mają swoje odzwierciedlenie mobilne
komentarz 17 kwietnia przez strzelba_mk Nowicjusz (170 p.)
Głównie szukam do gier. Gdzie znajdujesz te wszystkie informacje o tym WinLatorze? W WinLatorze tworzę kontener, uruchamiam go, włącza się i od razu wyłącza. A coś do innych systemów, żeby tylko programy odpalić, coś tylko żeby zmienić wygląd na ten z innego i do uruchomienia, to oczywiście maszyna wirtualna.
komentarz 18 kwietnia przez Panelinio Gaduła (4,630 p.)

Skoro szukasz do gier to skorzystaj proszę z linków co Ci podesłałem, może znajdziesz coś dla siebie.
Ale no tak jak ja napisałem wcześniej oraz kolega w odpowiedzi poniżej nowsze telefony często są niekompatybilne i trzeba śledzić nowinki na temat przyszłych wersji. 

W WinLatorze tworzę kontener, uruchamiam go, włącza się i od razu wyłącza.

O tym Ci też napisałem wcześniej, że raczej nie będzie działał  

Gdzie znajdujesz te wszystkie informacje o tym WinLatorze?

Stary i dobry wujek Google. Musisz jedynie wpisać swój model telefonu, czego potrzebujesz (przykładowo "S24 Ultra jak pobrać WinLator") i masz swoje odpowiedzi podane na tacy. Następnie analizujesz kilka źródeł informacji aby uzyskać klarowną instrukcję co robić dalej wink 

komentarz 18 kwietnia przez strzelba_mk Nowicjusz (170 p.)
A ten box64droid będzie działał na S24 Ultra coś wiadomo?
komentarz 18 kwietnia przez Panelinio Gaduła (4,630 p.)

Na przyszłość
https://letmegooglethat.com/?q=s24+ultra+windows+emulator

A na marginesie powiem, że box64 raczej nie działa na nowszych modelach bez prawdopodobnego grzebania w kernelu. 

Głównie szukam do gier.

Serio nie lepiej Ci odpalić gierkę na kompie? Poza tym rozumiem, może nie jesteś aż tak kumaty w internecie, ale wyszukiwarka nie boli. Moim zdaniem łatwiej i szybciej wklepać pytanie do wujka Google niż tu pytać 3 razy o to samo ¯\_(ツ)_/¯

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia przez strzelba_mk Nowicjusz (170 p.)
Rozumiem i przepraszam, że niedoprecyzowałem. Mój telefon to Samsung S24 Ultra. Chciałbym uruchomić aplikacje z Windowsa na Androidzie, a w przyszłości może i inne systemy do innych systemów potrzebuję sprawdzonej aplikacji, a programów do emulacji Windowsa nie jestem w stanie uruchomić. Po prostu nie chcą mi się uruchomić. Jeśli mógłbym prosić o pomoc w komendach przy Box64Droid albo tworzeniu kontenera w Winlatorze? Czy są jakieś rankingi emulatorów w internecie?
1
komentarz 17 kwietnia przez Alcybiades Nowicjusz (100 p.)
Bawiłem się trochę exagearem i winlatorem, z tymi emulatorami to jest tak, że działają głównie na snapdragonie, natomiast na mediateku i innych cpu gorzej to smiga lub wcale. Problemy są też z najnowszymi sprzętami (najnowsze snapdragony, np pamiętam jak były problemy z gen 2, po jakimś czasie to naprawili) i najnowszymi androidami (a z tego co widze to masz 14). Pozostaje głównie czekać na kolejne wersje winlatora. Co do box64, mobox i inne tego typu projekty, tym się nie bawiłem to nic nie powiem. Czytałem natomiast na reddicie jakiś czas temu, że powstaje nowy emulator (project cassia czy jakoś tak) i podobno będzie premiera pod koniec tego roku. Z tego co ludzie pisali ma to być lepsze od każdego emulatora, który jest dostępny obecnie, ale jak to będzie to zobaczymy.
komentarz 17 kwietnia przez strzelba_mk Nowicjusz (170 p.)
Będę śledził

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez DonDario Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 595 wizyt

92,592 zapytań

141,441 odpowiedzi

319,702 komentarzy

61,975 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...